AXA bojuje proti překračování povolené rychlosti

„Nedodržování rychlosti v obcích je mezi českými řidiči velmi rozšířený zlozvyk, přitom právě v obcích nejvíce hrozí střety s chodci, které mohou mít fatální následky,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. „Naše billboardy připomenou řidičům přijíždějícím do obcí, že méně je někdy více. Průzkumy potvrzují, že tento typ prevence opravdu funguje a mnoho řidičů rychlost sníží.“

Ze statistik Ministerstva dopravy ČR vyplývá, že nejčastějším přestupkem na tuzemských silnicích je překračování povolené rychlosti. V roce 2010 bylo 31,9 % z veškerých udělených bodů připsáno právě za nedodržování rychlosti v obci. Ve srovnání se zbytkem Evropy patří Česká republika k zemím s vůbec nejhoršími dopravními statistikami.

AXA se na zvýšení dopravní bezpečnosti v obcích zaměřuje dlouhodobě. Od roku 2007 spolupracuje s Nadací Partnerství, když se stala generálním partnerem projektu Na zelenou, jehož cílem je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení do školy pěšky. Na tento projekt AXA každoročně přispívá částkou ve výši 1,5 milionů korun.